Progressive Web App

programming
CO TO JEST?
Urządzenia mobilne odgrywają obecnie kluczową rolę w rozwoju sieci – ruch generowany przez tego typu sprzęty już kilka lat temu przekroczył ruch z komputerów. Z tego względu warto postawić na rozwiązania, które stawiają użytkowników smartfonów na pierwszym miejscu. Jednym z nich jest PWA – sprawdź, jak to działa i skorzystaj z profesjonalnego wsparcia Moonbite.
PWA, czyli Progressive Web App, to „progresywna aplikacja webowa” – jest to specjalny rodzaj strony internetowej, której funkcjonalność pozwala połączyć zalety aplikacji mobilnej i webowej. Dostępność w sieci sprawia, że jest ona osiągalna w dowolnym momencie z użyciem niemal każdego urządzenia. Jednocześnie część funkcji PWA powinna zawsze być dostępna offline. Jedną z najistotniejszych cech Progressive Web App jest możliwość zapisania jej na urządzeniu – dzięki temu aplikacja może wykorzystywać pamięć podręczną, by oferować najlepsze doświadczenia użytkownika nawet przy braku dostępu do internetu.

Co stoi za popularnością PWA? To między innymi niewielki rozmiar – progresywna aplikacja zajmuje w pamięci urządzenia nawet 100 razy mniej miejsca. Do tego dochodzi możliwość korzystania offline, jak również znacznie krótszy czas tworzenia oprogramowania niż w przypadku natywnych technologii mobilnych. Warto przy tym zaznaczyć, że wiele największych graczy na rynku stawia właśnie na PWA – w ten sposób można korzystać między innymi z Ubera, Twittera czy Spotify.
Co możesz zyskać dzięki PWA?
icon1
Szybki rozwój
Przygotowanie PWA zajmuje znacznie mniej, niż opracowanie kompletnej aplikacji – często wystarczy zaledwie kilka tygodni. Ponadto również wprowadzanie aktualizacji i modyfikacji jest szybkie i bezproblemowe. Dzięki temu realizacja projektu PWA może przebiegać bardzo sprawnie, nawet w przypadku bardzo złożonych aplikacji.
icon2
Wieloplatformowość
Choć aplikacje typu PWA są skierowane głównie do urządzeń mobilnych, uniwersalność wykorzystywanych protokołów sprawia, że mogą one działać dokładnie tak samo na komputerach i laptopach. Nie ma zatem potrzeby utrzymywania kilku różnych wersji aplikacji – jedno rozwiązanie zapewni wymaganą funkcjonalność na dowolnym systemie.
icon3
Niewielkie wymagania pod względem miejsca
Wielu użytkowników smartfonów doskonale zna problem z brakiem miejsca – aplikacje wraz z plikami potrafią zajmować sporą część pamięci urządzenia. W przypadku PWA „instalacja” działa właściwie na zasadzie tworzenia skrótu do strony internetowej. Większość danych znajduje się w pamięci podręcznej, co pozwala oszczędzić miejsce na dysku i zapewnić przy tym pełną wydajność.
icon4
Bezpieczeństwo
Aplikacje PWA muszą spełniać szereg wymagań, zanim będą mogły zostać wykorzystane przez użytkowników. Jednym z nich jest konieczność obsługi standardu HTTPS – dzięki temu cały ruch przechodzący przez aplikację jest szyfrowany.
Laravel
Przykładowe projekty
DLACZEGO MY?
Profesjonalny projekt PWA z Moonbite
Interesuje Cię MVP lub projekt PWA?
Zapraszamy do kontaktu – przed złożeniem zlecenia do realizacji możesz umówić się na bezpłatną konsultację, by omówić najważniejsze kwestie związane z projektem. Zachęcamy także do sprawdzenia aplikacji, które już stworzyliśmy. Liczba zadowolonych klientów Moonbite stale rośnie – Ty również możesz powiększyć to grono.
0+
Zadowolonych klientów
0+
Ukończonych projektów
0
Lat doświadczenia
0 lat
Średnie doświadczenie naszych programistów
WORKONTHEMOON
Zespół ludzi z pasją, gotowych na nowe wyzwania.
Nasz zespół tworzą ludzie z pasją, kreatywni profesjonaliści z wielu dziedzin. Są to menadżerowie, programiści, graficy i specjaliści do spraw marketingu internetowego, którzy z zaangażowaniem współpracują przy projektach, zawsze mając na celu sukces klienta.
WORKONTHEMOON
Dołącz do zespołu Moonbite
Od ponad 12 lat nasi specjaliści tworzą unikalne produkty, które łączą dobre praktyki, wysokiej jakości oprogramowanie oraz nowe technologie. Chcesz być częścią naszego zespołu? Sprawdź kogo szukamy.

Potrzebujesz projektu w innej technologii?

Nie czekaj!
Zróbmy coś razem!
@csrf
Imię i nazwisko

E-mail

Numer telefonu (opcjonalnie)
Napisz coś o swoich pomysłach: