Programowanie w PHP

programming
CO TO JEST?
Choć „bazowy” PHP stopniowo traci na popularności na rzecz frameworków, wciąż warto mieć na uwadze, że to właśnie ten język odpowiada za działanie ogromnej liczby witryn. Sprawdź, dlaczego warto postawić na projekt napisany właśnie w tym języku.
Pierwsza wersja języka PHP pojawiła się już w połowie lat 90., czyli w dość wczesnej fazie rozwoju internetu takiego, jaki obecnie znamy. Początkowo był on wykorzystywany do tworzenia prostych skryptów na stronach internetowych, jednak szybko pojawiły się nowe funkcje, które umożliwiły przygotowywanie dość rozbudowanych aplikacji. Ze względu na prostą integrację z kodem HTML, jak również wsparcie na niemal każdym serwerze, PHP nieustannie cieszy się sporą popularnością.

Na jego podstawie powstały również liczne frameworki, które są przede wszystkim ułatwieniem dla programistów dzięki wbudowanym funkcjom i narzędziom, które usprawniają rozwój aplikacji. Szacuje się, że obecnie aż 80% wszystkich stron internetowych korzysta z PHP w różnej postaci – zarówno w formie frameworków, jak i ze standardowej wersji języka.
Dlaczego używamy PHP?
icon1
Opłacalność
W przypadku PHP i większości frameworków nie musisz ponosić dodatkowych kosztów związanych z licencją. Język jest rozwijany jako projekt open-source, a spora społeczność, która powstała wokół tej technologii, zapewnia stałe pojawianie się nowych funkcji i usprawnień.
icon2
Bezpieczeństwo
Przy tworzeniu aplikacji webowych niezwykle istotną kwestią jest bezpieczeństwo. Tego typu projekty są stale narażone na kontakt ze złośliwym oprogramowaniem oraz różnego rodzaju ataki, które mogą naruszyć dane użytkowników bądź samej firmy. Twórcy PHP doskonale zdają sobie sprawę z tego faktu, nieustannie uszczelniając zabezpieczenia dostępne dla programistów PHP.
icon3
Bezproblemowy rozwój
PHP to język o niezwykle bogatej historii, który zdążył zdobyć uznanie wielu programistów. Choć sytuacja w kwestii frameworków ciągle ewoluuje, jedna kwestia pozostaje niezmienna – PHP stale napędza większość sieci. Z tego względu utrzymanie projektu jest bardzo łatwe, a nasi specjaliści mogą wykorzystać swoją wieloletnią wiedzę w rozwoju projektu.
icon4
Wydajność
Skrypty PHP mogą być wykonywane bardzo szybko, a sam język przez lata otrzymał wiele poprawek dotyczących wydajności. Niektóre frameworki mogą nieco bardziej obciążać serwer – w pewnych przypadkach to zwykły PHP sprawdza się najlepiej.
Laravel
Przykładowe projekty
DLACZEGO MY?
Profesjonalny projekt PHP z Moonbite
Interesuje Cię MVP lub gotowy projekt zbudowany z użyciem PHP?
Zapraszamy do kontaktu – przed złożeniem zlecenia do realizacji możesz umówić się na bezpłatną konsultację, by omówić najważniejsze kwestie związane z projektem. Zachęcamy także do sprawdzenia aplikacji, które już stworzyliśmy. Liczba zadowolonych klientów Moonbite stale rośnie – Ty również możesz powiększyć to grono.
0+
Zadowolonych klientów
0+
Ukończonych projektów
0
Lat doświadczenia
0 lat
Średnie doświadczenie naszych programistów
WORKONTHEMOON
Zespół ludzi z pasją, gotowych na nowe wyzwania.
Nasz zespół tworzą ludzie z pasją, kreatywni profesjonaliści z wielu dziedzin. Są to menadżerowie, programiści, graficy i specjaliści do spraw marketingu internetowego, którzy z zaangażowaniem współpracują przy projektach, zawsze mając na celu sukces klienta.
WORKONTHEMOON
Dołącz do zespołu Moonbite
Od ponad 12 lat nasi specjaliści tworzą unikalne produkty, które łączą dobre praktyki, wysokiej jakości oprogramowanie oraz nowe technologie. Chcesz być częścią naszego zespołu? Sprawdź kogo szukamy.

Potrzebujesz projektu w innej technologii?

Nie czekaj!
Zróbmy coś razem!
@csrf
Imię i nazwisko

E-mail

Numer telefonu (opcjonalnie)
Napisz coś o swoich pomysłach: